Istorija, etnografija, progimnazijos leidiniai

Download
„Sužinokime daugiau apie Rėkyvą“
Rekyva_2014.pdf
Adobe Acrobat Document 1.3 MB

Download
„Rėkyvos ežero mitai“ („Myths of lake Rėkyva“)
Rekyvos mitai_2014.pdf
Adobe Acrobat Document 1.3 MB


VEIKLOS


 

Akcija „LAŠELIAI RĖKYVOS EŽERE“ (mokytoja I. Kievišienė ir 3 - 4 kl. mokiniai)

Vasario 25 d. Rėkyvos progimnazijos valgykloje vyko akcija ,,Lašeliai Rėkyvos ežere”. 3-4 klasių mokiniai iš lašiukų sudėliojo Rėkyvos ežero maketą ir apglėbė rankomis. Vėliau mokiniai į savo lašelius įrašė, kaip prisidės prie ežero vandens saugojimo.

 

 


 

„RĖKYVOS EŽERO TYRIMAI“ (mokytoja I. Radvilė ir 8 kl. mokiniai)

 

 

1. RĖKYVOS EŽERO VANDENS TEMPERATŪRA.

 

 Vandens temperatūrą matavo vandens mėginio pasėmimo vietoje pamerkus termometrą į vandens telkinį. Termometras pamerktas į vandenį, laikomas 7 min., kol gyvsidabrio stulpelis nusistovi. Užrašėme duomenis, 10,5 laipsnio Celsijaus.

 

2. SPALVA.

 

Ežero vandens spalvą ir jos intensyvumą nustatėme vizualiai balto popieriaus fone, lyginant tiriamąjį vandenį su tokiu pat kiekiu distiliuoto vandens ( vandens kiekis 60 ml), supylus juos į visiškai vienodus indus. Tiriamojo vandens spalva - gelsva.

 

3. KVAPAS

 

Į kūginę kolbą įpylėme tiriamojo vandens, kolba uždengėme stiklu ir suplakėme sukant ratu. Stiklą nuėmėme ir pauostėme. Pagal kvapų apibūdinimą atitinką balų kvapą (dumblo, pelkių).

 



 Rėkyvos ežero vandens cheminė sudėtis EkoLabBox indikatoriais.

 

1. pH tyrimas.

 

Į mėgintuvėlį įpiltas ežero vanduo iki tinkamos žymės.  Įlašinome po 3 lašelius  pH reagento. Tirpalą  suplakėme, užsukome dangtelį ir palikome 3 min. Stebėjome spalvos kitimą. Jis yra mėlynai žalios spalvos, pH=8. Šarminis vanduo.

 

2. Nitratų jonų nustatymas.

 

Į tiriamąjį ežero vandenį  įpylėme po 2 šaukštelius pirmojo reagento. Po to į įpylėme po 1 šaukštelį  antrojo reagento. Suplakėme ir  palaukėme 10 min. Stebėjome kaip kito spalva mėgintuvėlyje.

 

Spalva- šviesiai kreminė, šviesaus smėlio. Mūsų ežere siekia 10 mg/l. Tai rizikos zona.

 

3. Nitrito jonų nustatymas.

 

Į mėgintuvėlį su tiriamu vandeniu įpylėme  2 šaukštelius  pirmojo reagento. Po minutės tirpalą dar kartą suplakėme ir palikome 3 min. Stebėjome spalvos kitimą. Jis – šviesios alyvinės spalvos. Nitrito jonų kiekis siekia 0,02 mg/l.

 

 

4. Amonio jonų nustatymas.

 

Į mėgintuvėlį įpiltas tiriamasis ežero vanduo. Įlašinome 10 lašų  pirmojo reagento. Po to įpilėme  1 šaukštelį  antrojo reagento. Suplakėme ir  palikome 5 min. Po 5min. įlašinome 15 lašų trečiojo reagento. Spalvos kitimą stebėjome po 7 min. Spalvos –  žalsvai gelsvos spalvos. Mūsų ežere amonio jonų kiekis siekia nuo 0,05 iki 0,2 mg/l.

 

5. Fosfatų jonų nustatymas.

 

Į mėgintuvėlį su tiriamu vandeniu įlašinome 10 lašų pirmojo reagento, suplakėme. Po minutės įlašinome 1 lašą antrojo reagento, tirpalą dar kartą suplakėme ir palikome 5 min. Stebėjome spalvos kitimą. Tirpalo spalva nepakito.

 



 Pradinių klasių mokinių tyrimai

 

Pradinių klasių mokiniai ir mokytojos tyrinėjo ežero pakrantės augaliją, gyvūniją, vandenį.

 



 

RĖKYVOS GYVENTOJŲ "REGATA“

2017-09-16

 

Šeimadieniai Rėkyvoje 2017

 

Socialiniai partneriai:

  • NO "Rekyjava".
  • Rėkyvos vandens klubas.

 

 

 



Žygis apie Rėkyvos ežerą

2017-09-30

ž        2015-2024 m. Šiaulių miesto strateginiame plėtros plane numatytas Rėkyvos pažintinio-ekologinio tako įrengimas, todėl Rėkyvos seniūnija kartu su Rėkyvos progimnazijos direktoriumi bei Šiaulių m. savivaldybės Miesto ir aplinkos skyriaus vedėja 2017-09-30 dalyvavo žygyje aplink Rėkyvos ežerą. Žygio metu dalyviai gėrėjosi vaizdinga Rėkyvos ežero pakrante bei dalinosi idėjomis dėl planuojamo įgyvendinti tako įrengimo.
žŽygio trukmė – 5 val.

žNueitas atstumas – 19 km.

 

Socialiniai partneriai:

-Šiaulių miesto savivaldybė (https://www.siauliai.lt).
-Rėkyvos seniūnija.